Fiesta Praha 2000

Přátelské setkání horkovzdušných balónů.

Fiesta Praha 2000 je součástí rozsáhlého projektu Praha – Evropské město kultury 2000.
Organizátorem je společně Pragobalon Lava s.r.o. a Balonklub Praha

Termín
pátek 9.6. 2000 – pondělí 12.6. 2000

Centrum fiesty
Penzion Bauernhof, Praha 4, Kunratice, ul U Rakovky

Průběh fiesty
Pátek 9.6.2000
Do 20 hodin se všichni účastníci sešli ve společenském sále Pensionu Bauernhof. Fiestu slavnostně zahájila předsedkyně BKP Martina Basíková za přítomnosti senátora Krámka, který převzal nad Fiestou záštitu, sponsorů Fiesty, pilotů a jejich posádek, členů Balonklubu Praha a dalších hostů.

Sobota 10.6.2000
Brzo ráno trochu silněji foukalo a tak jsme se jeli schovat na vzlet do údolí Vltavy k Vranému. Balóny se majestátně vznesly, proletěly podél vysílače Cukrák a stočily se do údolí Berounky. Přistávalo se po hodině a půl v okolí Řevnic.
Po přistání se všichni vydali na vernisáž výstavy dětské kresby „Baloniana 2000“, která se konala v 10 hod ve foayeru Vodních staveb v Kunraticích.
Odpolední briefing se konal v 17 hod, protože se chystal vzlet z Kunratic s balónovou poštou. Vzhledem ke směru větru (z Kunratic přímo na Ruzyň) jsme museli přesunout vzlet do Chocerad. Na fotbalové hřiště přišla spousta místních diváků a dočkali se nádherné podívané. Letělo se podél dálnice ku Praze a tři balóny přistávaly u Kunratic.

Neděle 11.6.2000
Ráno nám opět přálo a tak se opět letělo. Slabý vitr a jasno. Balóny se ladně vznášely nad údolím Vltavy, některé na úrovni skalnatých vysokých břehů údolí, některé potopené v údolí až skoro k hladině řeky. Nádherný zážitek. Přistávalo se v okolí Zbraslavi.
Po polednách z přehřátého vzduchu začaly vyskakovat bouřky. Čekali jsme až do pozdního odpoledne, né že by v Kunraticích pršelo, ale bouřkové mraky se honily okolo a raději jsme, s ohledem na bezpečnost, společný vzlet všech účastníků zrušili.
Příjemné posezení u jídla a pití na zahradě Pensionu, dobrá nálada, vyprávění historek z létání, tak se nám blížil závěr posledního dne Fiesty.

Pondělí 12.6.2000
Silný vítr a mrholení nám znemožnily poslední ranní vzlet. Zůstali nám příjemné vzpomínky na setkání s přáteli, s nadšenci balónového létání, nádherné zážitky ve vzduchu a snad jsme jsme potěšili i pražské i mimopražské diváky na zemi. Všichni si slíbili,že se opět příští rok sejdou. Přijďte se podívat také !!!

Scroll to top